Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Reisimine jalgrattaga

Loodust säästev transport on oluline ka Lux Expressi jaoks (kas teadsid, et üks buss asendab tervelt 28 autot?) ja just seetõttu püüame jalgrattaga reisijatele alati võimalust mööda vastu tulla.

Kahjuks ei täna aga võimalik ette ennustada, kui suur on iga konkreetse bussi pagasiruumi täituvus. Seega ei ole võimalik garanteerida, et jalgratas alati igasse bussi ära mahuks.

Soovitused jalgrattaga reisijale:

Tule bussijaama aegsasti ning räägi bussijuhiga: tema teab, kas ratas mahub pagasiruumi või on seda võimalik erandkorras ka bussisalongis vedada. Enamasti on jalgratta kaasa võtmine täiesti võimalik, ent garantiid anda ei saa ja seega soovitame rattaga reisijal pileti pigem bussijuhi käest osta.

Bussijuhil on lõplik otsustusõigus. Juhul, kui bussijuht leiab, et jalgratta vedamine ohutaks bussi, bussireisijaid, reisijate pagasit vms, on tal alati õigus jalgratta vedamisest keelduda.

Ole valmis oma ratast korrektselt pakendama. Eeskirjad näevad ette, et jalgrattad peaks reisima pagasiruumis ja nii, et esiratas on raamist eraldatud ja eraldi pakendatud. Erandkorras võib bussijuht ratta ka bussisalongi lubada – aga ainult juhul, kui ta on kindel, et see salongi ega reisijaid ei ohuta. Kõige kindlam on ratta pakendamiseks spetsiaalset rattakotti kasutada: see teeb ka ratta pagasiruumi paigutamise palju hõlpsamaks ja ruumi mõttes otstarbekamaks.

Kui rattakotti ei ole, võid kasutada muid käepäraseid pakkevahendeid, näiteks raam ja esiratas eraldi kilesse või kattematerjali mähkida. Oluline on, et nii raami kui esiratta pakend sõidu lõpuni kenasti vastu peaks ja aitaks bussi, reisijaid ja reisijate pagasit nii määrdumise, kriimustuste, lõhkumiste kui igasuguste muuda vigastuste eest kaitsta.


NB! Jalgratas võib olla ka pagas:

Igal reisijal on lisaks käsipagasile õigus kaasa võtta ka üks suurem reisipagasi ühik. Juhul, kui sinu ratas on kokku pandav ja vastab juba kokku pakendatuna reisipagasi standarditele, võid täitsa muretult reisida – selle jaoks on koht alati olemas!

  • Maksimaalne kaal 30kg
  • Maksimaalsed mõõdud 70cm x 30cm x 55cm

Meie bussijuhid püüavad alati jalgrattaga reisijatele vastu tulla ning ratta vedamiseks võimaluse leida: kui nad keelduvad, on selleks konkreetne põhjus, mis ehk reisijale endale silma ei hakka. Usalda meie bussijuhte ja küsi neilt nõu, nad aitavad hea meelega!