Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Reisijate arv kasvas esimeses kvartalis 10% võrra

Aasta esimese kolme kuuga sõitis Lux Express Grupi bussidega nii Eesti kui ka rahvusvahelistel liinidel kokku üle
620 000 inimese, mis on 10% võrra enam kui mullu samal ajal.

Lux Express Grupi kommertsjuhi Raido Ruuse sõnul muutub sõidujagamine transpordi valdkonnas järjest tugevamaks trendiks ning tänu ühistranspordi kvaliteedi tõusule jätavad inimesed järjest meelsamini auto koju. “Bussiettevõtete konkurentsist räägitakse palju, kuid tegelikult saab reisijate kasv toimuda mitte konkurentidelt reisijaid meelitades, vaid eelkõige läbi selle, et tänu teenuse kvaliteedile ja kättesaadavusele meelitame bussidesse ka need inimesed, kes eelistasid siiani veeta aega autoroolis,” sõnas Ruuse.

Eesti siseliinidel näitas kõige suuremat kasvu Tallinn-Haapsalu liin, kus uute väljumiste avanemise ja sõidugraafiku tihenemisega suurenes reisijate arv esimeses kvartalis 135% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Tallinn-Tartu liinil kasvas Lux Express Grupi reisijate arv võrreldes aasta varasemaga 4% ning ka Tallinn-Pärnu liinil sõitis 4% võrra rohkem reisijaid kui mullu. Tallinn-Kuressaare ja Tallinn-Narva liinidel oli sõitjaid 6% enam.

Lux Express Grupi tulemused näitavad Ruuse sõnul selgelt, et bussireisijad hindavad nii kiireid ekspressiühendusi kui ka mugavaid busse, mida bussiettevõte pakub.

Reisijate arvud kasvasid ka Tallinnaga seotud rahvusvahelistel liinidel. Tallinn-Riia suunal kasvas reisijate arv 38%, mis näitab selgelt, et kahe Baltikumi pealinna vahel eelistavad inimesed reisimiseks järjest enam bussi. “Lisaks autole oleme muutumas ka lennukile tugevaks konkurendiks, sest reisiaeg on bussiga sama, kuid bussis saab kogu aja veeta mugavalt, tööd tehes või puhates,” võrdles Ruuse. Tallinn-Peterburi suunal suurenes Lux Expressi reisijate arv aasta esimese kolme kuuga 4,3%.

Kõikidest planeeritud reisidest toimus 99,8% ja 96% Lux Expressi reisidest jõudis sihtkohta õigeaegselt.