Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Pärnakad saavad nüüd Tallinnasse sõita ka Riia bussidega

Lux Expressi õhtuste Riia-Tallinn bussidega saab alates 11. maist sõita pealinna ka Pärnust.

Pärnu-Tallinn pileteid saab osta rahvusvahelistele bussidele, mis väljuvad Riiast kell 18.00 ja kell 19.00 ning peatuvad Pärnus vastavalt kell 20.35 ja 21.35. Kui enne väljus Lux Expressi viimane buss pealinna kell 19.00, siis nüüd saab bussiga Pärnust Tallinnasse sõita ka hilisemal ajal.

Lux Expressi Eesti kommertsjuht Märt Sibrik avaldas lootust, et Pärnu elanikud võtavad uuenduse hästi vastu. “Lux Expressil on Pärnust kaheksa väljumist päevas, kuid õhtused ajad ei olnud piisavalt kaetud. Püüame alati reisijate soovidega kaasas käia, sest meie eesmärk on, et järjest rohkem inimesi otsustaks reisiplaane tehes auto asemel bussi kasuks,” selgitas Sibrik.

Üks Lux Expressi buss asendab Tallinn-Pärnu maanteel keskmiselt 28 autot ning kaasaegsel bussil on Sibriku sõnul väga oluline roll transpordi keskkonnamõju ja maanteede koormuse vähendamisel. “Bussisõidu eelistes ei ole vaja veenda neid, kes sõidavad meie bussidega juba praegu, sest Lux Expressiga on kahte linna eraldavat 128 km kordi mugavam läbida kui auto roolides. Sõitjad on valmis vahetama auto ühistranspordi vastu tingimusel, et see on mugav, turvaline ja võimaldab veeta aega efektiivselt ja kasulikult – just seda me oma reisijatele pakume,” lisas ta.