Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Nõuanded lastega reisijatele

Lastega reisimine võib olla nii mõnusaks kogemuseks kui ka tõeliseks stressiallikaks. Et bussisõit kulgeks muretumalt, tasub reisiks pisut ettevalmistusi teha.

Turvaline reis väikelastega:

Kõige pisematele reisijatele tuleks bussi kaasa võtta autos kasutatav turvatool – see aitab tagada, et laps kurvis ning ka äkilisemate pidurduste korral alati kaitstud oleks.

Turvavööd tuleks kinnitada juba enne sõidu algust: bussis võib sõidu ajal liikuda ainult vajaduse korral, näiteks tualeti külastamiseks. Reisijate ohutuse tagamiseks on bussijuhul õigus bussis liikumist ka ajutiselt piirata.

Kindlasti peaks eraldi tähelepanu pöörama istmete kohale paigutatud pagasile, mis sõidu ajal liikuda ja pudeneda võivad.

 

Et tuju püsiks kõigil hea:

Kõikides meie bussides on olemas tasuta internetiühendus ja iga istmepaari juurde kuulub ka laadimispistik, mille kaudu nutiseadmeid sõidu ajal laadida saab.

Lisaks on kõikides Lux Expressi bussides (v.a. Mini) olemas personaalsed LuxTV meediaseadmed. Tegemist on istme seljatoe külge kinnitatud ja väga lihtsalt kasutatavate puutetundlike ekraanidega, kus on olemas hulganisti tasuta filme ja mänge, mis sobivad nii mudilastele kui tervele perele meelalahutuseks. Võimaluse korral soovitame laste jaoks kõrvaklapid ise kaasa võtta. Nn kõrvasiseseid klappe saab vajaduse korral osta ka bussijuhilt, ent pisemate kõrvade jaoks võivad need üsna ebamugavaks osutuda.

Mitme lapsega reisijatele võib abiks olla ka kõrvaklapijagaja: väike adapter (inglise keeles “dual headphone jack”, “multi headphone split” jms), mis võimaldab ühe nutiseadme korraga mitme kõrvaklapipaariga siduda: nii saavad lapsed koos üht ja sama ekraani kasutada.

Lisaks tasuks reisikotti alati pakkida mõni mänguasi ja raamat, piisavalt joogipoolist ja ehk midagi mõnusat ka maiustamiseks: täis kõhuga ei ole kehv tuju üldse nii kiire tulema!

Enne reisi võiks lastele seletada, mida bussis sobib teha ja mida mitte. Näiteks, et bussi sisenedes ja sealt väljudes tuleks täiskasvanul käest kinni hoida; et bussi vahekäigus ei tohi mängida ega joosta; et bussis pole kombeks oma morni meeleolu kõigile kuulutada; et bussiaknast lehvitamine on tore – eriti veel, kui vastu lehvitatakse!; et bussi Kuningaks või Kuningannaks on bussijuht ja tema sõna tuleb alati kuulata; et linnast väljas sõites võib bussiaknast erinevaid linde ja loomi näha; et eesolev iste ei ole ehk just kõige mõistlikum trumm; et täiesti vabalt võib üle lugeda kõik punased autod, mis vastu tulevad jne.

Mida teha, kui mänguasi, kindad vms bussi ununesid?

Mida väiksemad on reisisellid, seda tihemini juhtub, et mõni asi ununeb ikkagi bussi! Pole viga, meil on selleks olemas Kadunud Asjade Haldjad, kes kõik bussi jäetud esemed aardekambrisse kokku koguvad!

Kohe, kui märkad, et midagi jäi maha, võta meiega ühendust telefonil (+372) 680 0909 või e-posti teel info@luxexpress.eu. Kindlasti tuleks teada anda, millisesse bussi (kuupäev, marsruut, aeg) asi ununes ning anda selle täpne kirjeldus. Üldjuhul leiame otsitava alati üles!

Lastele kehtivad soodsamad piletihinnad!

Pakume mitmeid püsisoodustusi lastele ja lastega reisimiseks – värske info on kättesaadav Lux Expressi soodsamate piletihindade lehel. Kindlasti peaks meeles pidama, et koos sooduspiletiga tuleks vajadusel ette näidata ka soodustust tõendav dokument, näiteks õpilaspilet.