Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Lux Express lubab kõik reisijad lisaväljumistega jõuluks koju viia

Lux Express lisab detsembris reedeti ja pühapäeviti ning pühade ajal Tallinn-Tartu liinile üle 200 lisaväljumise kokku rohkem kui kümne tuhande istekohaga, sellega laheneb bussikohtade defitsiit just neil nädalapäevadel.

Lisabussid hakkavad sõitma homsest, 13. detsembrist, need väljuvad reede lõunast kuni õhtuni ja ka pühapäeviti iga tunni-paari järel. Ettevõte paneb täiendavaid sõite tegema nii Lux Expressi mugavusklassiga bussid kui ka multimeediaekraanideta ja soodsama piletiga Ekstra bussid. Kui Lux Expressi täispilet maksab tipptundidel 12 eurot ja Lounge-klassis 15 eurot, siis Ekstra piletihind on üheksa eurot.

Lux Expressi juhatuse liikme Janno Ritsbergi sõnul on nii bussi- kui rongireisijate nõudlus nädala keskel võrreldes nädalalõpuga tagasihoidlikum. „Lux Express saab leida oma bussidele ka muid rakendusi, nagu näiteks tellimusveod, sellal kui rongid sõidavad samal ajal ikka pooltühjalt ja kulutavad maksumaksja raha,“ lausus ta. „Seevastu nädalavahetustel on ka rongid täis, kuid lisaväljumiste korraldamine oleks ebaefektiivne. Tahamegi reisijatele lubada, et keegi ei pea enam istuma rongipõrandal – bussis saab istekoha ja igal juhul jõuluks koju.“

Pilet on siiski mõistlik endiselt ette ära osta. „Tartu ja Tallinna vahel väljub busse hommikust õhtuni iga poole tunni tagant, mis teeb graafiku tiheduse kohati võrreldavaks mõne linnaliiniga,“ ütles Ritsberg. „Kui reisija ei ole piletit ette ostnud eelistatud reisile, siis võib juhtuda, et tuleb lihtsalt järgmine väljumine valida – seetõttu soovitamegi pileti ette ära osta.“

Lisaväljumised ei piirdu siiski üksnes detsembriga, vajaduspõhised lisaväljumised jätkuvad ka jaanuaris, alates veebruarist hakkavad aga Ekstra väljumised toimuma juba kindla graafiku alusel reedeti ja pühapäeviti.