Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Teid soojalt tervitav Aleksandr

Tallinnast Peterburi liinile istudes olete kindlasti märganud teid tervitavat kena ja rõõmsameelset noormeest. Aleksandr Jeskov (32) sõidab Tallinnast Peterburi 3–4 korda nädalas.

Aleksandr sõitis bussidega juba enne Lux Expressi meeskonnaga liitumist. Siin on ta töötanud nüüdseks 7 aastat ja hindab oma tööd kõrgelt.

Milliseid sihtkohti soovitaksid kindlasti külastada?

Riia ja Peterburi vahet olen töö tõttu palju sõitnud, need on mulle juba tuttavaks saanud. Mulle meeldib reisida ja kuigi viimati käisin hoopis kaugemal ja soojemas kohas puhkamas, reisin tihti ka vabal ajal bussiga. Eestis olen käinud puhkepäevi veetmas Haapsalus, Kuressaares, Tartus… Tegelikult olen vist kõiki Lux Expressi sihtkohti külastanud.

Kuressaares on suvisel ajal väga mõnus ringi jalutada, rannas käia ja siis mõnes kesklinna kohvikus istuda. Mulle on väga südamelähedaseks saanud ka Peterburi. Käige näiteks Ermitaažis või sõitke paadiga jõel. See on ilus linn, ilusate ja heade inimestega. Kuid kõige parem on ikka kodus, Tallinnas. Meie vanalinna soovitaksin igale Tallinna külastajale.

Milliseid sekeldusi on tööpostil ette tulnud?

Midagi naljakat juhtub iga päev. Reisijatega seoses juhtub tihti seda, et nad ei vaata kiirustades, millise liini bussile nad astuvad, aga enam-vähem samal ajal on väljumas mitu Lux Expressi bussi. Nii on meie Peterburi bussi sisenedes ka Riia liini piletit näidatud. Õnneks oleme vea alati kohe tuvastanud ega ole kedagi valesse sihtkohta sõidutanud. Soovitan kõigil reisijatel aga tähelepanelik olla, et vales sabas seistes kogemata õigest bussist maha ei jääks.

Mis on olnud sinu jaoks viimasel ajal kõige suurem väljakutse?

Üheks asjaks on kindlasti kaalulangetus. Mul oli päris raske olla ja otsustasin toitumist korrigeerida. Viimase 3–4 kuuga olen 24 kg alla võtnud, kuigi trenni ei tee ma oluliselt rohkem kui varem. Loobusin lihtsalt nn rämpstoidu, nagu hamburgerid, krõpsud jm söömisest. Tunnen end nüüd palju paremini ja olen tervem.

Teine väljakutse on suvila, mida vennaga Harjumaal ehitame. Naudin seda väga, sest annab põhjuse nädalavahetustel linnast välja sõita. See on piisavalt lähedal, et kas või üheks päevaks sinna minna ning on hea võimalus looduses viibida ja lähedastega koos aega veeta.

Mis sulle Lux Expressis töötamise juures kõige rohkem meeldib?

See on hea küsimus, raske on vastata. Mulle meeldib vist kõik. Mulle meeldib pikemaid marsruute sõita. Siis saab rahulikult nautida teel olemist ega pea nii palju peatuma, kui näiteks linnaliine sõites. Mulle meeldivad ka sihtkohad, kuhu olen sattunud. Ka bussid on mugavad ja turvalised. Tunnen, et töötajatest hoolitakse. Regulaarselt tehakse näiteks libedasõite, et tagada juhtidele vajalik väljaõpe ja reisijatele ohutus.

Hindan väga ka oma kolleege. Minu jaoks on Lux Expressis kõige parem „leid” olnud kindlasti minu paarimees. Üks juht võib järjest sõita 4,5 tundi, aga Peterburi sõitmine võtab aega vähemalt 6 tundi. Üks sõidab näiteks Narvani ja teine sealt edasi Peterburini. Sõidan alati koos sama paarimehega ning oleme saanud headeks sõpradeks ja veedame tihti koos aega ka töövälisel ajal. Hea seltskond on ka üks põhjus, miks mulle meeldib pikemaid sõite ette võtta. Koos möödub aeg väga kiiresti.

Aleksandriga vesteldes näib, et ta suudab vist kõigis ja igas olukorras head näha. On ju ikka nii, et inimese teeb eriti ilusaks see, kui tal on end ümbritseva kohta öelda vaid lahkeid sõnu. Järgmine kord bussi sisenedes soovitan olla eriti tähelepanelik. Ehk on just teie bussi roolis lahkelt naeratav Aleksandr.

 

Autor: Kadri Eisenschmidt
Foto: Hendrik Osula