Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Pärnu – suviste elamuste pealinn

Igal aastal suve saabudes annab Eesti kevadpealinn Türi teatepulga üle Pärnule. Põhjus selleks on ilmne – tegemist on tõeliselt kauni kuurortlinnaga Eesti edelarannikul, kuhu igaüks kasvõi korra suve jooksul jõuda võiks.

Suvine Pärnu on parim peatuspaik kõigile neile, kes otsivad seiklusi, võimalust aktiivse puhkuse veetmiseks, perega lõbutsemiseks ning lihtsalt heade mälestuste loomiseks. Suvepealinn muidugi palju soovitusi ei vaja, sest kõik hea jookseb justkui ise kätte. Parim nõuanne, mida anda on see, et võimalusel jäta auto koju ja sõida kohale Lux Expressiga. Kohapeal leidub liiklemiseks palju erinevaid võimalusi: rendi ratas, kõnni jalgsi või sõida paadiga. Nii on kindel, et saad osa kõikidest võludest, mida Pärnul pakkuda on.

Maitsete melu

Pärnu on suvepealinna staatuse auga välja teeninud. Kuurortlinna tiitli nimel on läbi ajaloo palju vaeva nähtud ning nüüd on aeg tehtud töö vilju nautida. Põnevust jagub igal rindel.

Kõigile maitseelamuste otsijatele leidub Pärnus palju kohti, mis suu vett jooksma panevad. Vanadesse puumajadesse peidetud armsad kohvikud, modernsed tipptasemel restoranid ning ka riigi parimad kokad leiab suvel just Pärnust. Kuna suveperiood on linna suurim tuluallikas, siis kokad oma töös järeleandmisi ei tee. Seega võib kindel olla, et pakutakse vaid parimat. Nautige hommikusööki näiteks Mahedikus ning tehke pärastlõunane koogi- ja kohvipaus Supelsakstes. Elegantse ja romantilise elamuse saate näiteks Ammende Villast. Maailmaköökide austajatel tuleb sammud seada Pärnu legendaarsesse pitsarestorani Steffanisse või mekkima autentseid Gruusia maitseid Kolhethisse. Neid khinkalisid süües ununeb, et olete tegelikult Eestis. Kõigile hilistele peolistele soovitame loomulikult linna kuulsaid söögiplatse, kust saab parimad burgerid ning varahommikuse mõnusalt kosutava näputoidu.

Et maitseelamused ei jääks vaid soovunelmaks, tasub oma söögiplaanid varakult läbi mõelda, sest vaba laua leidmine võib keeruliseks osutuda. Seda just parimate söögikohtade populaarsuse pärast.

Linn, mis ei maga

Pärnu ideaalne linn aktiivsele puhkajale, sest linna tennise- ja võrkpalliväljakud, metsad ja loomulikult rannapromenaad pakuvad laialdasi võimalusi sportimiseks ja mõnusalt aja veetmiseks. Siseruumides sportida eelistajatele soovitame kindlasti rannarajoonis asuvat staadioni jõusaali, mis on varustatud kaasaegse tehnikaga ja on modernse väljanägemisega. Treenimise vahepeal tasub heita pilk ka staadionile endale, et saada osa mõnest meeleolukast jalgpallimatšist või kergejõustikuvõistlusest.

Mereäärses kuurordis on omal kohal veesport ja rannamõnud, päikesevõtust paadisõiduni, päikesetõusust loojanguni. Kahtlemata tuleks külastada Aloha surfi. Alohas toimub alati midagi. Veeda päevad surfates, SUP-lauaga sõites, naudi maitsvaid ja kosutavaid jooke, muusikat ja mõistagi seltskonda. Pehme liiv, soe päike ja meretuulest pleekinud juuksed on ühtemoodi ilusad nii siin kui Hawaiil. Hoiatame vaid, et tegemist on äärmiselt sõltuvust tekitava paigaga.

Suvepealinn ja Eestimaa erakordsed valged ööd on kombinatsioon, mis ka öösiti magada ei lase. Kas need õieti üldse on magamiseks mõeldud? Öises Pärnus leiavad kõik endale meelepärase koha, kus hommikutundideni soojas meretuules tantsida. Ehkki linn on väike, leidub siin nii glamuurseid rahvast täis ööklubisid, mis on varustatud parimate DJ-de ja kokteilidega, kui baare, pop-up peopaiku tänavanurkadel või rannas ning kõike muud, mida suveöölt soovida oskaks.

Seiklusi kogu perele

Reisides pere kõige pisematega ei saa üle ega ümber Lottemaast. Aktiivne päev peadpööritavalt ägedas teemapargis loob ilusad emotsioonid nii väikestele sõpradele. Rõõm nende rõõmust pakub seda ka täiskasvanutele. Nendega ühtemoodi rõõmustab kogu pere ka Automuuseumis Halingal, mis asub vaid 24 km kaugusel Pärnust. See viib ajas tagasi ja äratab huvi ka kõige motokaugemas inimeses. Seal leidub mitmeid meile tuttavaid ja armsaid automarke, mis on nüüdseks saanud ajalooks. Kas mäletate veel, mis masinaga lapsena koos vanaisaga sõitmas käisite? Automuuseumis leidub üle 50 uhke sõiduki, uunikumidest mudelautodeni.

Veetke päikselised hommikud ranna ääres mänguväljakutel ja pargis, kus üheskoos mitte kunagi igav ei hakka. Teinekord võib rannaäärsetel rohumaadel näha ka suuri kariloomi. Haarake jäätiseputkast vanilliblombiir ning jookske koos lastega paljajalu purskkaevude vahel. Just neist hetkedest jäävad maha aegumatud lapsepõlvemälestused.

Meelerahu ihkavad puhkajad võiksid päevasel ajal vanalinna uitama minna. Iga nurga taga võite eest leida mõne armsa kohviku, käsitööpoe või savitöökoja. Soovitame sisse kiigata Maarja-Magdaleena Gildikotta. Veidi aktiivsema pärastlõuna võib veeta Pärnu Bay Golfis. Uus ja uhke golfikeskus pakub suurepäraseid võimalusi nii mängimiseks, kehakinnituseks kui ka lihtsalt looduse ilu nautimiseks. Lisaks kostitavad kõiki nii kino, Endla teater kui erinevad vabaõhukontserdid, rääkimata Pärnu arvukatest spaadest.

Nii nagu teiste merelinnade külastamise puhul, tuleb ka Pärnusse tulles meeles pidada, et meretuul on heitlik. Eesti kliimas tasub kaasa pakkida nii rannariided kui midagi soojemat. Kui riietus alt ei vea, on värskendav suvepuhkus garanteeritud.

Lux Expressiga saad Tallinnast Pärnusse 11 korda päevas.

Autor: Taisi Kõiv