Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Lux Expressiga Peterburi reisimine

Bussiga Peterburi reisimine on mugav ja lihtne, kui oled end enne reisi kurssi viinud ning vajalikud dokumendid korrektselt vormistanud.

 

REISI PLANEERIMINE JA BUSSIPILETI OSTMINE

Palun tutvu Venemaale reisi planeerides viisa tingimustega enne bussipiletite ostmist.

Hoia oma pass käepärast juba bussipiletite ostmisel, kuna lisaks kontaktandmetele on kohustuslik kirjutada ka reisidokumendi (passi) andmed.

Lux Expressi dünaamilise piletihinna tõttu soovitame oma reisi ette planeerida võimalikult varakult, nii saad parema hinnaga bussipileti ja suurema tõenäosusega just endale sobiva istekoha.

 

Lux Express Lounge piletil on järgmised eelised veelgi mugavamaks reisimiseks:

• Pudelivesi 0,5 l

• Suuremad, mugavamad istmed ja rohkelt jalaruumi

• Vabade istekohtade olemasolul võimalus valida eraldi üksik iste akna ääres

• Üle pea käivad kõrvaklapid bussis filmide vaatamiseks või muusika kuulamiseks LuxTV ekraanil

• Eine Tallinn-Peterburi-Tallinn liinil:

Hommikusöök Tallinn-Peterburi suunal Lounge piletiga reisijale sisaldab võileiba, jogurtit ja väikest maiustust. Hommikusöök on tagatud ainult reisijatele, kes on ostnud pileti hiljemalt reisile eelnenud päeval kl 23:59.

Õhtusöök Peterburi-Tallinn suunal Lounge piletiga reisijale sisaldab salatit, võileiba ja väikest maiustust. Õhtusöök on garanteeritud ainult reisijatele, kes on ostnud pileti hiljemalt kl 13:59 reisi väljumise päeval.

Söögid on värsked ja valmistatud reisi väljumise päeval.

 

VIISA

Eesti kodanikud saavad Peterburi külastada nii passi vormistatud kui elektroonilise viisaga. Passis oleva viisa vormistamine on tasuline ning selleks tuleb külastada saatkonda või konsulaati. Elektroonilise viisa saad vormistada internetis tasuta. Jälgi kindlasti viisa vormistamise tähtaega ja kehtivust, et sinu reis mahuks viisaperioodi sisse.

Pane tähele!

• E-viisa ei kehti rongiga reisijatele.

• E-viisa kehtib vaid selleks ettenähtud piiripunktides. Kõik Lux Expressi Peterburi reisid läbivad Ivangorodi piiripunkti, mille kaudu saavad Venemaale siseneda ka e-viisaga reisijad.

• E-viisa taotluse läbivaatamine võib võtta kuni 4 kalendripäeva, kuid soovitame seda teha siiski juba veidi varem enne reisi.

• E-viisa kehtib aga vaid 30 kalendripäeva alates viisa väljastamisest, mistõttu ei saa seda ka pikemalt enne reisi ette vormistada.

• E-viisaga võib reisija Venemaal viibida kuni 8 kalendripäeva, kusjuures tuleb tähele panna, et see ei ole mitte 192 tundi (8 päeva x 24h), vaid riigis viibimise algusajaks loetakse saabumise kuupäeva kl 00:00 ja hiljemalt 8. päeva õhtul kl 23:59 pead olema riigist väljunud. Näiteks, kui sinu viisa kehtib 15. juulist kuni 13. augustini ja sa läbid Vene piiripunkti 1. augustil kl 9:00, siis pead riigist lahkuma hiljemalt 8. augustil kl 23:59, mitte 9. augustil kl 9:00.

• Viisataotlust täites ole palun eriti hoolikas, et kirjutaksid kõik andmed korrektselt ja õigesse lahtrisse. Nimed, kuupäevad ja dokumendi numbrid peavad olema täpselt samasuguses kirjapildis nagu passis.

• Kui reisija nimi sisaldab kohalikke tähemärke (näiteks Ñ, É, Ü, Õ, Ç jne), tuleb viisataotluses kirjutada nime kohale masinloetav versioon, mis on näha ka passis. Näiteks, kui passis on nimi Séo Türre, tuleb viisataotlusesse kirjutada nimi kujul Seo Tuerre, täpselt nagu see on kirjas passis masinloetaval real.

Näide:
P<UTOTUERRE<<SEO<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
L898902C<3UTO6908061F9406236ZE184226B<<<<<1

• On ette tulnud juhtumeid, kus juba ka ees- ja perekonnanime lahtrite segamini ajamise tõttu on reisija piiril tagasi saadetud. Dokumendi numbri puhul jälgi eriti hoolikalt, et tähed ja numbrid oleks korrektsed. Näiteks numbri 0 ja tähe O segamini ajamine võib takistada viisa saamist või piiri ületamist.

• Viisataotluse vormistamise jooksul kuvatakse sulle isiklik taotluse number, mis tuleks üles kirjutada, sest sellega saad hiljem ligi oma viisale.

• Kuigi elektrooniline viisa on kehtiv ka nutiseadmest ette näidates, soovitame kindluse mõttes selle siiski välja printida, näiteks juhuks, kui tehnika tõrkuma hakkab.

 

Elektroonilise viisa lisainfo ja vormistamine siin: http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html

Lisainfot Venemaale reisimise kohta saad lugeda ning oma reisi registreerida ka Välisministeeriumi veebilehel.

 

TERVISE- JA REISIKINDLUSTUS

Venemaale reisides on tervisekindlustus kohustuslik ja reisikindlustus soovituslik.

 

REISI ALGUS

Lux Expressi reisid väljuvad Tallinna bussijaamast aadressil Lastekodu 46, Tartu bussijaamast aadressil Turu 2, Narva bussijaamast aadressil Vaksali 19 ja Jõhvi bussijaamast aadressil Narva maantee 8.

Bussi sisenedes tuleb bussijuhile esitada:

• Bussipilet, mis võib olla nii paberil kui e-piletina telefonis;

• Viisa, mis võib olla nii paberil kui elektrooniliselt telefonis;

• Kehtiv pass.

Kui dokumendid on korras, võib sõit Peterburi poole alata!

 

PIIRIÜLETUS EESTIST VENEMAALE

Narva piiripunkti saabudes tuleb reisijal valmis otsida enda pass. Esimene kontroll toimub Eesti piiripunktis, kus bussi siseneb piiripunkti töötaja ning korjab igalt reisijalt ära tema passi, et seda süsteemist kontrollida. Eelnimetatud kontroll toimub bussis ning reisija bussist väljuma ei pea.

Kui Eesti piiripunktis on kontroll läbitud, suundub buss edasi Venemaa piiripunkti. Venemaa poolel toimub kolm kontrolli.

Esimene kontroll Venemaa piiril toimub samuti bussist väljumata ning ametnik ise siseneb bussi ning kontrollib taaskord passi.

Teine Venemaa piiril toimuv kontroll on põhjalikum ning reisija peab bussis väljuma koos oma isiklike asjadega nii bussi salongist kui ka pagasiruumist. Antud kontrolli käigus kontrollib ametnik reisija passi ja viisat ning väljastab reisijale migratsioonikaardi, mille reisija kontrolli käigus allkirjastab. Migratsioonikaarti tuleb alles hoida kuni riigist väljumiseni. Samuti paneb ametnik reisija passi templi, millel on märgitud riiki sisenemise kuupäev. Samal ajal, kui reisijad läbivad kontrolli, kontrollitakse ka bussi. Seetõttu ei tohi koheselt bussi siseneda, vaid tuleb oodata bussijuhi märguannet.

Kolmas ehk viimane kontroll Venemaa piiril toimub bussis sees. Ametnik siseneb bussi ja kontrollib reisijate templeid passis.

Peale kolmandat Venemaa piiril toimuvat kontrolli jätkab buss sõitu Peterburi.

 

JÕUDMINE PETERBURI

Peterburis peatub Lux Expressi buss kahes kohas – esiteks Balti raudteejaamas (Балтийский вокзал), mille kõrval asub ka metroopeatus Baltiyskaya (Балтийская); ja lõpp-peatus Peterburi bussijaamas aadressil набережная Обводного канала, 36, Санкт-Петербург.

 

REIS PETERBURIST TAGASI

Peterburist väljuvad Lux Expressi bussid ainult bussijaamast aadressil набережная Обводного канала, 36, Санкт-Петербург. Balti raudteejaamas peatust tagasiteel ei ole.

Bussijaama saabumisel palun varu aega, sest bussijaama sisenemisel on turvakontroll, mis tuleb läbida igal reisijal ning mis võib rahvarohketel hetkedel natuke aega võtta. Aseta oma pagas ukse juures asuvale lindile ning läbi turvavärav, just nagu lennujaamas. Tavapäraselt on turvakontrolli ooteaeg lühem kui 15 minutit, kuid soovitame siiski kohal olla vähemalt 30 minutit enne reisi väljumist. Rahulikumal ajal on võimalik turvakontroll läbida koheselt.

Kui buss on jõudnud platvormile ja alustamas reisijate pealevõtmist, teavitatakse platvormi number läbi valjuhääldi nii vene kui inglise keeles ning kuvatakse ekraanidel nii bussijaamas sees kui väljas platvormil. Bussijaamast platvormile saamiseks tuleb samuti näidata bussipiletit.

Bussijuhile tuleb esitada bussipilet, kehtiv viisa ning pass. Kui dokumendid on korras, võib sõit Eesti poole alata!

 

PIIRIÜLETUS VENEMAALT EESTISSE

Esimene dokumentide kontroll Venemaa piiripunktis toimub mõned kilomeetrid enne piiri. Antud kontrolli käigus siseneb bussi ametnik ning kontrollib reisijate passe. Seejärel jätkab buss oma teekonda piiripunkti poole.

Teine Venemaa piiril toimuv kontroll on põhjalikum ning reisija peab bussis väljuma koos oma isiklike asjadega nii bussi salongist kui ka pagasiruumist. Antud kontrolli käigus kontrollib ametnik reisija passi ja viisat ning migratsioonikaarti, mille ametnik peale kontrolli enda kätte jätab. Samuti paneb ametnik reisija passi templi, millel on märgitud riigist väljumise kuupäev. Samal ajal, kui reisijad läbivad kontrolli, kontrollitakse ka bussi. Seetõttu ei tohi koheselt bussi siseneda, vaid tuleb oodata bussijuhi märguannet.

Kolmas kontroll toimub bussist väljumata ning ametnik kontrollib passis olevat templit.

Neljas kontroll toimub Eesti piiripunktis, kus reisijad peavad bussist väljuma. Bussijuht teavitab reisijaid vahetult enne väljumist, kas on vaja kaasa võtta ka enda isiklikud asjad ja pagas või ei. Antud kontrolli käigus kontrollib ametnik reisijate passi ning vajadusel ka viisat. Taaskord tuleb bussi sisenemiseks oodata bussijuhi märguannet.

Peale neljandat kontrolli Eesti piiril jätkab buss sõitu sihtkoha poole, olgu selleks siis Tallinn või Tartu.