Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Ilulooja Evelin

Suur osa Lux Expressi teenuste mugavusest on busside esteetilisel poolel. Ehkki eeskujulik reisija teeb kõik selleks, et enda järel järgmisele reisijale selline koht jätta, kuhu meil kõigil oleks end meeldiv sisse seada, on meil olemas bussihaldjad, kes puhtuse eest hoolt kannavad. Neile lisaks on veel nn kvaliteedikontroll Evelin Välba (24), kellest sai aasta tagasi tootespetsialist, kelle ülesanneteks on nii busside interjööri kui ka välise seisukorra jälgimine, laoseisu jälgimine ning vajadusel kauba tellimine, koristusjärelevalve ja bussidele sõiduvarustuse tagamine.

Vesteldes avaldub peagi Evelini sitke loomus ja ilu ihkav vaim.

Mida hindad Lux Expressis kõige enam?
„Olin tulnud Tallinnasse ülikooli jaapani kultuuri õppima. Toona töötas Lux Expressis minu sõbranna, kes ettevõttest pidevalt vaimustunult rääkis. Kui klienditeeninduses koht vabanes, kandideerisin samuti. Töötasin seal kaks aastat, kokku olen siin juba kolm aastat töötanud. Mulle meeldib, et Lux Expressis on alati võimalusi neile, kes on ambitsioonikad, tahavad panustada ja ise huvi üles näitavad. Teiseks meeldivad mulle väga siinsed inimesed. Nad on nii head ja alati abivalmid! Nendega on lihtne koos töötada. Naudin väga ka oma tööd. Mulle meeldib, et selle tulemus on ka nähtav – bussid on päriselt puhtamad ja ilusamad.”

Milles sinu töö täpsemalt seisneb?
„Minu ülesanne on pärast koristamist bussid üle vaadata, kontrollida nende puhtust ja funktsionaalsust, nt kas turvavööd töötavad korralikult, ning jälgida, et kõik bussides vastaks kokkulepitud standarditele. Selliseid kontrolle teen kord kuus. Et bussid on iga päev sõidus, tuleb kontrolle teinekord öösiti teha. 90% minu osakonna inimestest töötabki tegelikult öösiti. Ma olen niivõrd paindliku kollektiivi eest ääretult tänulik!
Teine osa minu tööst on jälgida, et bussid oleksid varustatud kõige vajalikuga. Näiteks, et neis oleks olemas vesi, kohvitarvikud, puhtad vaibad ning bussis müüdavad tooted, nagu tekid, padjad ja kõrvaklapid.
Üks suurimaid väljakutseid on minu jaoks olnud korduvate probleemide lahendamine. Selleks jagasin bussid enda jaoks tüübi järgi gruppidesse. See võimaldab likvideerida ühele tüübile omaseid probleeme efektiivsemalt. Näiteks esines ühel tüübil mingi aeg tagasi probleeme istmete liigutamise mehhanismidega ning neid tuli õlitada. Nii sai selle korraga ära teha ja mure lahenes.”

Millega teed hingele pai töövälisel ajal?
„Mulle meeldib luua ja märgata ilu enda ümber. Ilmselt sellepärast teen ka oma tööd südame ja pühendumusega. Kui satun loodusesse, naudin seal olemist väga. Teinekord meeldib mulle kirjutada fan fiction’it. Eelkõige armastan väga kunste, mis ühendavad muusika ja liikumise, näiteks ooperit ja balletti, aga ka muusikale. Üks mu lemmikteoseid on Andrew Lloyd Webberi „Ooperifantoom”, aga väga meeldisid ka „Evita” ja „Cats”.”

Mis on parim otsus, mille oled viimasel ajal teinud?
„Pean esialgu mainima, et mulle ei ole alati reisida meeldinud. Muutusin selles osas avatumaks Lux Expressis töötades. Olen nüüd tööasjus käinud Leedus, Lätis ja Venemaal. Ka puhkusereise soojematesse paikadesse olen ette võtnud. Varem mulle lihtsalt ei meeldinud idee reisimisest ega ka turistid. Praeguseks on Moskvas käimine mul pikalt mõtteis mõlkunud, ent seni pole ma sinna jõudnud. Aasta tagasi otsustasin, et loobun suitsetamisest ja panen täpselt sama summa igal nädalal kõrvale, mille ma muidu sigarettidele kulutaksin. Parem teen sellega midagi, mida väga soovin. Nii saigi sellest Moskva-reis. Sõidan sinna sel aastal, et minna sünnipäeva tähistamiseks majesteetlikusse Moskva Suurde Teatrisse balletti vaatama.”

Intervjueeris Kadri Eisenschmidt (Media Station OÜ, pardaajakiri SUUND kevad 2019)