Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Andruse plaan

Kas mõtlete vahel, kui paljud inimesed selle nimel töötavad, et meil oleks olemas vajalikud bussiühendused, bussides oleksid juhid ning bussid ise puhtad ja korras? Ilmselt tuleb tunnistada, et mõtleme toimiva teenuse taustsüsteemile tänamatult harva – eks see olegi toimiva teenuse tunnus. Samas saame seda lihtsasti parandada, et juhtida tähelepanu headele asjadele meie igapäevas.

Näiteks on tänase bussitranspordi meie jaoks organiseerinud Andrus Pisa. Ta on Lux Expressi Eesti baasi liinide planeerijana töötanud juba viimased kolm aastat.

 

Millega sa igapäevaselt tegeled?

Peamiselt tegelen operatiivtööga. Olen arvuti taga ja planeerin bussijuhtide puhkusegraafikuid, igakuiseid töögraafikuid ning tegelen ootamatustega, näiteks kui keegi haigestub ja on vaja leida asendaja. Minu vastutada on Eesti baasi juhtide töögraafikud. Bussijuhte on praegu ligi 160. See tähendab, et planeerin just bussijuhtide tööd Eesti baasi liinidel, kusjuures sinna alla kuuluvad ka Riia ja Peterburi.

Küll aga ei tegele ma otseselt busside planeerimisega. Selleks on mul n-ö paarimees, kes tegeleb sellega, et kõikidel liinidel oleksid olemas bussid, mis kõik on töökorras ja hooldatud, ning iga bussijuht teaks, missuguse bussiga ta sõitma läheb.

 

Miks eelistad oma logistikateadmisi just bussiliikluses rakendada?

Mulle tundub, et bussiliikluse planeerimises võib olla rohkem inimestega suhtlemist kui näiteks kaubalogistika planeerimises. Vähemasti on minu töös praegu väga palju inimestega suhtlemist ja see meeldib mulle väga. Lisaks on autod ja bussid mulle lapsest saati huvi pakkunud. Olen alati olnud väikest viisi tehnikahuviline. Nii tundus Mootor Grupp mulle ideaalne koht, kuhu pärast logistikaõpingute lõpetamist tööle minna. 2012. aastal läksingi praktikale SEBEsse, mis kuulub Mootor Gruppi. Samasse gruppi kuulub ka Lux Express.

2013. aastal läksin pikemaks ajaks reisima, kuid naastes tundsin, et tahan ikkagi õpitud erialal töötada ja logistikat planeerida. Nii sattusin 2015. aastal tagasi Mootor Gruppi, sedapuhku Eesti Bussi. Lux Expressi sattusin 2016. aastal, kui Eesti Buss ja Lux Express ühinesid.

 

Mida väärtustad oma töö juures kõige enam?

Hindan vaheldust väga kõrgelt. Logistikutöö õnneks võimaldab liikuvust – saan telefoni teel alati kättesaadav olla ja ka arvuti tegelikult igal pool avada. Lisaks hoiab logistikutöö pea kogu aeg tegevuses, kui tuleb lahendada pealtnäha keerukaid ülesandeid.

Eesti Bussis töötades avanes mul võimalus teha juhiluba, mis võimaldab mul ka bussijuhina töötada. Sõidan, muide, aeg-ajalt endiselt ka ise bussiga. Enamasti küll pigem siis, kui keegi haigestub ja paari tunni jooksul ei õnnestu teiste bussijuhtide seast asendajat leida. Bussiga sõitmine toob samuti vaheldust. Saan valida, kuidas oma aega sisustan. See tekitab teelolemise tunde ja inimene on ju alati kuhugi teel. Teinekord aitab bussiga kulgemine ka väga hästi argimuredest välja lülituda.

 

Meelispaigad?

Mul on hea meel, et bussiga sõitmisega saan kombineerida ka oma reisihuvi. Aeg-ajalt teen Lux Charteriga tellimusvedusid. Olen sõitnud ringi nii Baltikumis, Skandinaavias, Soomes kui ka Venemaal. Charteriga sõitmine hoiab valvel ja õpetab ootamatute olukordadega toime tulema. Samal ajal saan avastada kohti, kuhu muidu ei satuks või ei oskaks minna. Charteriga sõitmine rahuldab veidi mu reisikirge tasakaaluks liini sõitmisele, mis on rohkem murevaba kulgemine punktist A punkti B.

Liinidest meeldib mulle sõita just nn rahulikke liine, nagu Kuressaare ja Haapsalu. Reisijad tunduvad nendel liinidel hoopis rahulikumad. Teepeal on ka omajagu peatusi. Linnad ise on väga ilusad ja ka kohapeal on teatav oma rahu – aeg on justkui peatunud. Inimesed ei kiirusta. Olen põline tallinlane ning juba ülikooliajal tahtsin väiksemasse linna õppima minna. Nii ei läinud, ent kuna töö justkui võimaldaks, mõlgutan seda mõtet tänini.

Lõpetame intervjuu mõttemänguga, et vahest saab bussiliikluse plaanidele lisaks hoopis enese väikelinna sisseseadmisest Andruse uus plaan.

Intervjueeris: Kadri Eisenschmidt
Fotod: Martin Kirikal