Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Blogi postitused

Pühadeaeg Peterburis

Pühade hooajal muutub Peterburi tõeliseks imedemaaks – säravad valgusdekoratsioonid ja põnevad üritused teevad Peterburi reisist meeldejääva elamuse.

21. detsembril toimub Peterburis 4. rahvusvaheline jõuluvanade jooks. Jõuluvanade jooksu info: www.dedmoroz.run

21.-31. detsembrini toimub Peterburis rahvusvaheline klaverifestival.

Lux Expressiga Peterburi reisimine

Bussiga Peterburi reisimine on mugav ja lihtne, kui oled end enne reisi kurssi viinud ning vajalikud dokumendid korrektselt vormistanud.

 

REISI PLANEERIMINE JA BUSSIPILETI OSTMINE

Palun tutvu Venemaale reisi planeerides viisa tingimustega enne bussipiletite ostmist.

Andruse plaan

Kas mõtlete vahel, kui paljud inimesed selle nimel töötavad, et meil oleks olemas vajalikud bussiühendused, bussides oleksid juhid ning bussid ise puhtad ja korras? Ilmselt tuleb tunnistada, et mõtleme toimiva teenuse taustsüsteemile tänamatult harva – eks see olegi toimiva teenuse tunnus.

Tuksuv süda Varssavi

Varssavil on palju pakkuda ajaloosõpradele, kunstinautlejatele, klassikalise muusika fännidele ja teadusehuvilistele. Ent ka neile, kes otsivad põnevaid kohti, kuhu turistihordid tihti ei satu.

Varssavis võib iga hoone jutustada oma loo, kui seda tähelepanelikult silmitseda. Vanalinnas jalutades peaks lähtuma sellest, et pärast Teist maailmasõda olid Poola pealinna tänavad maatasa tehtud.

Vabaduse kroonikud

Me mõtted on priid,
kes suudaks neid köita?
Kes vägev on nii,
et vangi neid heita?

 

Tallinnas Tõnismäel, Kaarli kiriku vastas, Toompea nõlval asub arhitektuuriliselt kaunis hoone.

Nädalalõpuks Ida-Virumaale

Mõnikord hing lihtsalt ihkab väljasõitu. Tahaks spontaanselt bussi või autosse istuda ja kusagile päeva või nädalavahetust sõitma veeta. Minna kuskile, kus pole ammu või ehk üldse mitte käinud. Tunda end turistina omaenda kodumaal. Uidata mööda võõra linna tänavaid ja kujutleda, missugune oleks argielu sealses idüllilises keskkonnas.

Värske pilk Riiale

Mugavalt Balti riikide keskel asuv Riia linn on ränduritele peatumispaigaks olnud juba sajandeid ning paljud kaasaegsed reisijad on Läti pealinna korduvalt külastanud. Kui sinagi oled üks neist, kes on Riias juba kordi käinud, kuid piirdunud pigem keskaegse vanalinna vaatamisväärsustega, siis tasub anda Riiale veel üks võimalus end jalust rabada.

Pärnu – suviste elamuste pealinn

Igal aastal suve saabudes annab Eesti kevadpealinn Türi teatepulga üle Pärnule. Põhjus selleks on ilmne – tegemist on tõeliselt kauni kuurortlinnaga Eesti edelarannikul, kuhu igaüks kasvõi korra suve jooksul jõuda võiks.

Suvine Pärnu on parim peatuspaik kõigile neile, kes otsivad seiklusi, võimalust aktiivse puhkuse veetmiseks, perega lõbutsemiseks ning lihtsalt heade mälestuste loomiseks.

Suvine peatuspaik Vilnius

Suvine Vilnius pakub unustamatut reisielamust, kus ühes sihtkohas saavad täidetud mitmed reisiunelmad. Linn, mis laeb noorusliku energia ja kaunite paikadega.  

Vilnius on linn, mis võtab sind looduse rüppe. Lopsakad rohelised metsad, mäed ja orud on vaid vähesed märksõnad Leedu kaguosas asuva pealinna kohta.

Teid soojalt tervitav Aleksandr

Tallinnast Peterburi liinile istudes olete kindlasti märganud teid tervitavat kena ja rõõmsameelset noormeest. Aleksandr Jeskov (32) sõidab Tallinnast Peterburi 3–4 korda nädalas.

Aleksandr sõitis bussidega juba enne Lux Expressi meeskonnaga liitumist. Siin on ta töötanud nüüdseks 7 aastat ja hindab oma tööd kõrgelt.

Laura – improviseerides läbi elu

Suvi ei ole artistidele kunagi puhkeaeg. Keegi peab ju tegema tööd, et meie saaksime rahulikult vabaõhukontserte nautida. Nii on ka Laura Põldvere (30) suvi töine. Kohtudes on Laura näiteks äsja saabunud varajaste hommikutundideni kestnud singli „Keerleme” videovõtetelt. „Artisti elutempo sõltub alati sellest, mida sa teed ja kui palju asju sa vastu võtad,” kehitab ta naeratades õlgu.

Kohalolemise koht

Kesk Eestimaad on üks imetabane paik, mis suudab ühe jalutuskäiguga paigale naelutada. Uidates, silmad pärani, mööda Viljandit, võid märgata väikeseid detaile, mis mõjuvad kui sireeni laul. Minus ärkab mu sisemine lillelaps. Tahan kohalike kombel võõbata oma välisukse päikesekollaseks ja tervitada avasüli kõike, mida linnal mulle pakkuda on.

Väljub buss Tallinnasse!

Esimene regulaarbussiliin Peterburist Eesti pealinna tähistas 21. sünnipäeva
15. aprillil 1998. a. alustas liinil St.Peterburg – Tallinn bussiliiklust meie Peterburi ettevõte ZAO Evrolines. See oli esimene EUROLINES brändi all toimiv liin Venemaalt.
Kõige esimesest Peterburist väljunud reisist jutustab ZAO Evrolines’i (Lux Expressi Venemaa tütarettevõte) peadirektori asetäitja Edgar Pfau.

Bussijuht Julija Nikolenko: «Elu on teekond»

Julija Nikolenko, Lux Expressi rahvusvaheliste liinide bussijuht

Inimesed, kes armastavad seda, mida teevad ning teevad seda, mida armastavad: ilma nendeta oleks maailmas vähem turvalisust, kindlust ja soojust.Ta ei olnud lihtsalt selline, nagu tunneme teda täna. Miks? Lugege Lux Expressi rahvusvaheliste liinide bussijuht Julija Nikolenko intervjuut ja teie mõistate kõike ise.

Ilulooja Evelin

Suur osa Lux Expressi teenuste mugavusest on busside esteetilisel poolel. Ehkki eeskujulik reisija teeb kõik selleks, et enda järel järgmisele reisijale selline koht jätta, kuhu meil kõigil oleks end meeldiv sisse seada, on meil olemas bussihaldjad, kes puhtuse eest hoolt kannavad.

Liiklusohtlike olukordade Top 3

Bussijuhid veedavad roolis rohkem aega kui enamik meist ning neil on hea ülevaade Eesti liikluskultuuris toimuvast – mis on hästi ja millest vajaka jääb. Lux Expressi bussijuhid tõid välja kolm peamist liiklusohtlikku olukorda, mida nad Eesti maanteedel ikka ja jälle näevad.

Rohkem uudiseid ei ole