Leia reis

Palun sisesta Lähtekoht!

Palun sisesta Sihtkoht!

Palun vali väljasõiduaeg!

Tagasisõidu kuupäev ei saa olla varasem kui väljasõidu kuupäev!

Korduvad küsimused

Oleme siia kogunud kõige enam korduvad küsimused meie teenuste kohta. Need on jagatud viide suuremasse kategooriasse: pileti ostmine, pileti muutmine, pileti tagastamine, pagas ja muud küsimused. Juhul, kui Sinu küsimusele alljärgnevas vastus puudub, võta ühendust meie klienditeenindusega telefoni +372 680 0909 või e-kirja info.ee@luxexpress.eu teel, oleme alati valmis Sind aitama.

Sõidupileteid on võimalik osta internetist aadressil www.luxexpress.eu, telefoni teel infonumbril +372 680 0909, kasutades ostuks oma krediitkaardi andmeid. Lisaks on sõidupileteid võimalik soetada Lux Expressi müügiesindustes või agentide juures, kus sõidupileti hinnale võivad lisanduda agendipoolsed teenustasud. Ostes pileti Tallinna Lux Expressi müügiesindusest, lisandub piletihinnale teenustasu 1 EUR.

Tallinna müügiesinduses on võimalik kasutada iseteenindusarvutit, sellisel juhul teenustasu piletiostule ei lisandu.

Kui hind on süsteemis kuvatud võib selle hinnaga pileteid julgelt osta. Tegu on n.ö. püsikampaania piletitega, mis on kõige soodsam piletite tase. Soodustusel ei ole ealisi ega PINS programmist tulenevaid piiranguid.

Jah, vabade kohtade olemasolul on võimalik sõidupiletit osta ka bussijuhilt sularahas (v.a. Vene Föderatsiooni territooriumil ja vene baasi bussides) või kaardiga. Vahetult enne väljumist bussijuhilt või reisisaatjalt piletit ostes rakendub aga maksimaalne hind, seetõttu soovitame pileti alati eelnevalt ära osta. Pange tähele, et PINS soodustus ei kehti piletit bussist ostes.

Kui te ostate pileti internetist, sisestage kaardi number väljale “PINS number.” - väli ilmub piletite broneerimisel teises aknas (koos reisija nime ning koha valikuga). PINS kaart on personaalne ning soodustused kehtivad vaid kaardi omanikule. Klienditeenindusest pileteid ostes esita pileti ostul PINS kaart klienditeenindajale. Bussist piletit ostes PINS soodustus ei rakendu.

Välja prinditud piletit Lux Express ei nõua. Rahvusvahelistel liinidel on bussi sisenemisel vajalik ainult kehtiv reisidokument (ID kaart või pass). Eesti siseliinide bussidesse saab siseneda pileti näitamisel elektrooniliselt (nt nutitelefoni ekraanilt), isikut tõendava dokumendi abil (kui ostetud on nimeline pilet) või PINS kaardiga (kui pileti ostmisel on kaardi andmed sisestatud). Kui olete ostnud pileti, kus vedajaks on Lux Expressi partnerid, on kohustuslik sõidupilet eelnevalt välja printida ja seda bussijuhile näidata.

Kui piletile konkreetset istekohta märgitud ei ole, võite istumiseks valida endale meeldiva vaba istekoha- koht on teile numbri puudumisest hoolimata garanteeritud. Juhul, kui bussis on nii tava- kui ka Lounge-klass tuleks koht valida vastavalt pileti tüübile.

Pakkumaks paremaid reisilahendusi, saab sõidupileteid osta läbi meie müügisüsteemi ka neile väljumistele, mida opereerivad meie partnerid:

PTK (Tallinn - Peterburi)
TEMPTRANS AS (Tallinn - Peterburi)
SIA "LATLINES" (Riia - Lviv, Riia - Chernovci, Riia - Gomel)
KAUTRA (Riia - Kaunas)
OLLEX (Riia - Klaipeda)
KÖNIGAVTO (Riia - Kaliningrad)
KAVTOK (Riia - Kaliningrad)
PKS "POLONUS" (Varssavi - Drohobych, Varssavi - Lviv)

Jah, sõidupileti muudatused on võimalikud kuni reisi toimumise algusajani, kui soovitava muudatuse tõttu reisi marsruut ja vedaja ei muutu. Piletit saab muuta Lux Expressi klienditeeninduses kohapeal või telefoni teel infonumbril +372 680 0909, kasutades esialgse ning uue reisi pileti maksumise vahe katmiseks oma krediitkaardi andmeid.

Ei, Eesti siseliinidel ei ole võimalik sõidupiletit muuta. Soovi korral saab tagastada originaalpileti vastavalt kehtivatele reeglitele ja osta uue pileti. Lux Expressi veebilehelt ostetud pileteid saab tagastada kodulehel asuva tagastamisvormi kaudu.

Kuupäeva, kellaaja ning ees- ja perekonnanime muudatusi saab teha Lux Express Grupi müügiesindustes või Lux Expressi infotelefoni teel. Autoriseeritud edasimüüjate juures saab muudatusi teha juhul, kui sõidupilet on sealt ostetud. Sõidupileti muutmisel võivad hinnale lisanduda hinnakirjajärgsed teenustasud.

Jah, sõidupiletitel on võimalik muuta reisija ees- ja perekonnanime. Muutmise tasu on 2 EUR. Kui uus sõidupilet on kallim, tuleb muutmisel tasuda algse ja uue sõidupileti hinnavahe. Piletit saab muuta Lux Expressi klienditeeninduses kohapeal või telefoni teel infonumbril +372 680 0909, kasutades esialgse ning uue reisi pileti maksumise vahe katmiseks oma krediitkaardi andmeid.

Kui reisi esialgse väljumiseni on jäänud rohkem kui 24 tundi, tagastatakse 100% sõidupileti maksumusest, kui reisi esialgse väljumiseni on jäänud 24 tundi kuni 1 tund, tagastatakse 50% sõidupileti maksumusest (kuid maha arvutatakse teenustasu 1 EUR). Sõidupileteid ostetakse tagasi ainult sellest müügikohast, kust need on ostetud. Lux Expressi veebilehelt ostetud pileteid saab tagastada kodulehel asuva tagastamisvormi kaudu.

NB! Kampaaniapileteid tagastamisele ei kuulu!

Kui oled avastanud, et mõni isiklik ese jäi bussi, kliki siin, et meile esimesel võimalusel teada anda.

Reisijal on lubatud bussisalongi võtta üks ühik käsipagasit kaaluga kuni 5 kg, mis ei ületa mõõtmeid 45 × 35 × 20 cm (pikkus – laius – kõrgus). Reisijal on lubatud lisaks käsipagasile kaasa võtta üks ühik reisipagasit (nn kott või kohver), kaaluga kuni 30 kg ning mõõtmetega kuni 70 × 30 × 55 cm (pikkus – laius – kõrgus), mis paigutatakse bussi pagasiruumi. Vaba ruumi olemasolul on reisijal võimalik kaasa võtta lubatust rohkem reisipagasit - ostuse lisapagasi osas võtab vastu bussimeeskond vahetult enne väljumist.

Vaba ruumi olemasolu ja jalgratta mahtumise pagasiruumi otsustab bussijuht kohapeal. Kui bussijuht otsustab jalgratta pagasiruumi paigutada, peab transporditaval jalgrattal olema eraldatud esiratas. Samuti peavad esiratas ja jalgratas olema eraldi pakendatud.

Koheselt tuleb juhtunust teavitada bussijuhti, et saada selgust, mis on juhtunud. Kui pagas on saanud kahjustada bussifirm süül, on reisijal õigus esitada ettevõttele kahjunõue. Kahjunõude aluseks on pagasi kviitung või muu dokument, mille alusel on võimalik näha pagasi ostukuupäeva ning maksumust. Hüvitamisel võetakse arvesse amortisatsiooni, milleks on 10% ostuhinnast aasta kohta. Maksimaalne summa, mille ettevõte hüvitab on 200€. Vedaja soovitab Reisijal kindlasti sõlmida reisikindlustuse, mis hõlmab ka pagasikindlustust. Pagasi sisu ettevõte ei hüvita.

Ei. Sõidupileti muudatused on võimalikud kuni reisi toimumise algusajani. Pärast bussi väljumist sõidupiletit tagasi ei osteta.

Lux Expressi bussidega sõites ei pea füüsilist piletit kaasas olema, kuid kohustuslik on näidata kehtivat reisi- või isikut tõendavat dokumenti või sõidupileti elektroonilist varianti. Kaotatud, maha unustatud, hävinenud või muul põhjusel puuduva sõidupileti duplikaate väljastatakse reisija soovil Lux Express Grupi müügiesindustes teenustasu eest 2 EUR sõidupileti kohta.

Jah, kuid istekohta saab valida vaid reisi alguspunktiks olevatele peatustele. Vahepeatustest koha valimise võimalust ei ole - reisijale määratakse "vaba istekoht" ehk reisija saab sobiva koha ise bussi saabudes vabade istmete seast valida. Istekohta on võimalik valida läbi kõikide Lux Expressi müügikanalite.

Bussides (v.a Lux Express Special) asuvad reeglina paaritute numbritega istmed akende all ja paarisnumbritega vahekäigu pool. Vastavalt bussi tüübile võib istmete paigutus erineda. Kuid kas üks iste on parem kui teine, oleneb aga eelkõige inimesest ja tema ootustest. Iga reisi täpset istmeplaani saate näha konkreetse reisi detailidest ning endale sobiva koha seal välja valida.

Lux Express Grupp on blokeerinud Wi-Fi alas eelkõige veebilehed, mis sisaldavad endas võimalikku „reklaamvara“ ohtu. Samuti seepärast, et soovime tagada kõikidele reisijatele võrdse kiirusega internetiühendust, sest kõikidel kasutajatel on ligipääs samale internetile.

Lapse turvalisuse huvides soovitame tõepoolest autos kasutatava turvatooli reisile ise kaasa võtta.

Eesti sisestel reisidel üldjoones jah - invakoha kasutamiseks palun võtke meiega vähemalt kolm tööpäeva enne reisi ühendust info@luxexpress.eu või telefonitsi +372 680 0909. Nii saame kontrollida invabussi olemasolu ning parima lahenduse leida.

Lemmikloomade vedu Lux Expressi rahvusvahelistel liinildel on keelatud. Eesti siseliinidel on lubatud vedada väikeloomi või linde puurides või kastides maksimummõõtudega 40 x 40 cm (laius, pikkus) ning lemmikloomale, - linnule tuleb osta pilet. Koos lemmikloomaga peab reisima ka tema eest vastutav isik.

Ei. Euroopa Liidu piires rahvusvahelisetel reisidel peab olema kaasas reisija kodakondsusjärgses riigis väljastatud kehtiv isikutunnistus või pass. Euroopa Liidu tähtajaline elamisõigus ei ole reisidokument.